Nauczyciele

Tomek Kucharski

Jestem certyfikowanym nauczycielem Yogi Iyengara® i członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce w stopniu Intermediate Junior I. Od 2003 roku prowadzę zajęcia na różnych poziomach oraz grupy dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, bioder, barków itd. A praktykę rozpocząłem 3 lata wcześniej. Moim pierwszym nauczycielem był Michał Szczepanik. Następnie praktykowałem w Wielkiej Brytanii gdzie rozpocząłem nauczanie yogi. Ukończyłem 3-letni kurs nauczycielski u Konrada Kocota w Krakowie a następnie kolejny u Katarzyny Pilorz. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli takich jak: Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Kasia Pilorz, Romek Grzeszczykowski, Jaki Nett, Lois Steinberg, Rita Keller, Marina Jung, Gulnaaz Dashti. W roku 2012 i 2014 pogłębiałem praktykę w Instytucie Yogi w Punie (RIMYI), w Indiach, założonym przez Gurujego B.K.S. Iyengara.

Ale nie tylko yogą człowiek żyje. Mam podobne zainteresowania jak większość z Was. Lubię równowagę pomiędzy pędem życia i odpoczynkiem. Dlatego taką samą radość daje mi dzień spędzony na łące, nad rzeką lub nad morzem jak i wspinaczka, latawce, jazda motocyklem czy poznawanie nowych miejsc, ukrytych z dala od dużych miast.

Zajmuję się również  masażem, którego uczyłem się podczas moich pobytów w Indiach. Ayurvedic Yoga Masage jest połączeniem masażu olejowego mającego rozluźnić i rozgrzać ciało oraz technik zaczerpniętych z terapeutycznych zajęć yogi Mistrza Iyengara.

Zapraszam na zajęcia yogi oraz sesje masażu.

Karina Michałowska

Mieliście kiedyś tak, że podeszliscie do czegoś nowego i nagle okazało się, że to coś czego podświadomie szukaliscie? Ja tak miałam kiedy pierwszy raz stanęłam na macie, coś zaskoczyło, coś się otworzyło, coś drgnelo i tak zaczęła się najpiękniejsza historia w moim życiu. Praktykuje od 2013 roku z ciekawością odkrywając siebie. Nie byłabym tu gdzie jestem gdyby nie moi nauczyciele, którzy pokazali mi kierunki i możliwości. Największy wpływ na mój rozwój ma Tomek Kucharski, którego energia towarzyszy mi od pierwszych dni na macie oraz Kasia Jaguszewska która obudziła moja świadomość i uwaznosc. Yoga jest ciągła drogą stawiajaca nam wyzwania, ja doszłam do punktu w którym stanęłam przed możliwością dzielenia się moim zapałem z innymi, mam nadzieję, że będę potrafiła zarazić Was pasja i miłością do jogi. Do zobaczenia na macie kochani! Om

Ania Jadko

Nauczyciel   jogi  Iyengara, Junior Intermediate I

Psycholog

Skończyłam kursy nauczycielskie (joga) w Moskwie  oraz w Krakowie i  Moscow State University (psychologia).

Zakres zajęć: joga, joga dla kobiet (szczególnie  dla kobiet w ciąży i po), joga therapy.

Joga jest bardzo ważną częścią mojego życia, moja praktyka i moje uczenie są rzeczami które dają mi wiele radości na codzień i pomagają w trudnych chwilach. Samo słowo joga pochodzi od sanskrytskiego rdzenia yuj i znaczy wiązać, łączyć i zjednoczyć. Przez ostatnie lata obserwuję jak znaczenie tego słowa odzwierciedla się w zwykłym życiu, joga łączy ludzi z różnych krajów, łączy ciało i umysł, łączy nas ze sobą i z innymi. Praktykując tworzymy wspólnotę ludzi, które myślą podobnie, dbają o swoje zdrowie i chcą codziennie rozwiać się. Serdecznie zapraszam was na zajęcia, ponieważ tylko przez praktykę i własne doświadczenie zobaczycie czym jest joga i co może wam dać ;)

 

Kontakt:

FB: Anna Jadko

Mail: jadko@mail.ru

Tel: 506126809

Ania Wolska

Przez ostatnie dwa lata spełniałam marzenie o podróży dookoła świata. Teraz mam szanse spełnić marzenie o byciu nauczycielem jogi i dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem zebranym w ostatnich czterech latach mojej praktyki.
W Polsce zaczęłam od szkoły Iyengara, w Australii rozkochałam się w vinyasa flow, w USA poznałam hot yoga, Tajlandia rzuciła mi wyzwanie power yoga, w Malezji podczas Vipassany zrozumiałam moc medytacji a w Indiach odkryłam pranayame, ayurvede i sięgnęłam do głębokich źródeł jogowej filozofii.

Joga była od początku mojej dwuletniej podróży moją wierną przyjaciółką, która łączyła mnie z dobrymi ludźmi i pięknymi duszami. Moja podróżna mata wycierała hostelowe pokoje „dorms”, hotelowe korytarze, tarasy, dachy, dworce autobusowe, pokłady łódek i promów, lotniska, plaże i trawniki by w końcu zawitać w prawdziwej światowej stolicy jogi – Rishikash i odbyć ze mną miesięczny kurs, który nie tylko dał mi tytuł nauczyciela i podstawy do tego by jogą się dzielić ale który zmienił moje patrzenie na jogę i na samą siebie.

Zapraszam na matę do studio YOGA&MIND w poniedziałki o godz 8.00 i czwartki o 10.00 . Będzie hataha yoga z odrobiną flow, elementy pranayamy i medytacji, czyli wszystko to co kocham i bez czego żyć nie umiem.

Through last two years I was making my dream about a trip around the world coming true. Now I have a chance to work as a yoga teacher and share my knowledge and experience from last 4 years of my practice just as I wanted.
In Poland I have started with Iyengara style, in Australia I have fallen in love with vinyasa flow, in USA I meet hot yoga, Thailand introduced me to power yoga, in Malesia during my Vipassana I realized what meditation really means and in India I have discovered pranayama, Ayurveda and I have reached to the deep sores of yoga and its philosophy.
Yoga was from the beginning of this two year trip my best friend and company that was connecting  me with great people and beautiful souls.
My travel yoga mat was polishing  dormitory rooms in hundreds of hostel, hotel corridors, terraces, roofs, bus terminals, boat and ship docks, airports, beaches and grass areas. And finally it has arrived to true world capital of yoga – Rishikesh to be my company on a 4 weeks yoga teacher training that not only gave me a title and base to teach yoga but also changed my point of view to yoga itself and myself too.
You are very welcome to join me on the mat in YOGA&MIND on Mondays at 8 am and Thursdays at 10 am. It will be a journey with Hatha yoga and some flow, pranayama and bit of meditation so all I love and can’t live without . See you.

Mateusz Konopacki

Jestem absolwentem psychologii i kognitywistyki. Jogą i medytacją
zajmuję się od sześciu lat. By pogłębić swoją praktykę, spędziłem pięć
miesięcy w Indiach, ucząc się w szkole Shri Yogendry w Bombaju, oraz
odbywając podróż do źródeł Jogi w himalajach.

Ucząc Jogi kładę duży nacisk na skupienie i pracę z oddechem.
Interesuje mnie przede wszystkim docieranie do korzeni i poznawanie
klasycznej Jogi. Fascynują mnie również inne duchowe tradycje – od
hermetyzmu po taoizm. Wierzę, że mimo powierzchownych różnic wszystkie
dotyczą tego samego, uniwersalnego doświadczenia. Prowadziłem badania
naukowe nad medytacją i szamanizmem.

Oprócz Jogi, interesują mnie również inne podejścia do ciała i ruchu.
Trenuję szermierkę mieczem na podstawie średniowiecznych manuskryptów
oraz tai chi. Zajmuję się również rzemiosłem artystycznym, w swej
pracowni wskrzeszając dawne techniki złotnictwa i metaloplastyki.

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/konopackiyoga/?fref=ts